Zamień wiele programów używanych w twojej firmie na jedno zintegrowane rozwiązanie dla biznesu. Zobacz możliwości oraz koszt wdrożenia »»

CO TO JEST CHMURA NEXTCLOUD?

Hosting NextCloud to nasza oferta uruchomienia prywatnej Chmury NextCloud.

Chmura NextCloud to oprogramowanie składające się z silnika oraz wielu aplikacji podnoszących funkcjonalność. Nad rozwojem silnika i większości aplikacji pracuje stały zespół profesjonalistów. NextCloud to również społeczność programistów („Developers Community”) tworzących aplikacje zupełnie niezależnie. Rozwiązanie rozwijane jest od 2016 roku jako odnoga („Fork”) chmury OwnCloud. Prace są na tyle dynamiczne że już po 3 latach, funkcjonalność pozwoliła zaspokoić potrzeby nie jednej firmy. Autorzy rozwiązania jasno deklarują swój cel, którym jest alternatywa dla produktów światowych gigantów jak np. Microsoft.

W związku z tym na liście aplikacji znaleźć można programy zastępujące MS Office, czy Skype.

Deweloperzy pracujący nad oprogramowaniem stawiają olbrzymi nacisk na bezpieczeństwo. Ocena jakości oprogramowania w porównaniu z rozwiązaniami giganta z Redmond („Microsoft”) nie jest łatwa, gdyż NextCloud przedstawia inne podejście do organizacji pracy niż Microsoft. Nasza ocena tego produktu jest bardzo dobra, choć osoby doskonale posługujące się arkuszem kalkulacyjnym na pewno nie zrealizują się korzystając z Collabora online.

JAK DZIAŁA NEXTCLOUD?

Jako klient łączący się do serwera NextCloud potrzebujesz aplikacji, która działa na: Windows, iOS lub Android. Najnowszą wersję aplikacji klienckiej pobierzesz po zalogowaniu się do panelu NextCloud. Jeden identyfikator możesz wykorzystać wiele razy, tak aby dane do Twojego profilu trafiały ze wszystkich Twoich urządzeń.

Serwer NextCloud do działania potrzebuje środowiska Linux. Rekomendowane dystrybucje to Red Hat Enterprise 8 lub Ubuntu 18.04 LTS. Ponadto do standardowego rozruchu wystarczy MySQL lub MariaDB, Apache 2.4 lub Ngnix, PHP-fpm 7.2 lub wyższe. Jedak aby w środowisku NextCloud bezbłędnie działały wszystkie aplikacje konieczny będzie Docker, szereg rozszerzeń Apache i PHP np. APCu oraz zaawansowana konfiguracja składników.

NA CZYM POLEGA WASZA OFERTA?

Specjalizujemy się w budowaniu infrastruktury o charakterze biznesowym dla chmury NextCloud. Z uwagi na budżetowy charakter NextCloud, w naszym podejściu do projektu odnajdą Państwo bardzo zrównoważone cenowo propozycje hardware & software. Nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie organizacyjnym (pełne pokrycie w redundancji zapisu, pełne pokrycie w kopiach bare metal).

JAKI JEST CZAS URUCHOMIENIA CHMURY?

Czas uruchomienia NextCloud w ramach wykupionego planu hostingowego to kilka minut. Każdy klient ma możliwość postawienia własnej platformy NextCloud nie wydając przy tym żadnego polecenia. Warunkiem jest posiadanie własnej domeny wraz z certyfikatem SSL (choć można użyć samoodnawialnego Let’s Encrypt dostępnego w naszym panelu).

Uruchomienie chmury NextCloud będącej w całości do Państwa dyspozycji na serwerze dedykowanym to 5 dni roboczych. Czas ten może się wydłużyć w przypadku uruchamiania aplikacji z poza listy natywnych modułów.

Chmura NextCloud we własnej sieci, na prywatnym serwerze to projekt, który zwykle szacujemy na 3 miesiące. W znacznej mierze zależy od świadomości klienta, doboru właściwego hardware i jego dostępności. Ten model pozwala jednak na skorzystanie z wszelkich dogodności jakie oferuje NextCloud, np. zastosowanie LDAP do logowania w zasobach Active Direcotory. Ponadto praca w sieci lokalnej wiąże się z szybkością działania chmury równoważną z szybkością sieci lokalnej.

Jedną z wielu zalet uruchomienia chmury NextCloud w ramach zasobów własnych jest przechowywanie danych (również danych osobowych) na serwerach, które należą do klienta. W takiej sytuacji nie ma potrzeby zawierania wielu umów powierzenia i podpowiedzenia danych osobowych wymaganych przez rozporządzenie GDPR. Niewiele firm pracujących na Office 365 zdaje sobie sprawę że w ich dokumentacji RODO brak jest zapisu o przekazywaniu danych poza UE.

Ponieważ zależy nam na jak najlepszej współpracy oraz efekcie końcowym, prosimy o możliwie dokładne wypełnienie formularza.
Na podstawie przesłanych informacji uzyskają Państwo propozycję współpracy. Przekazane informacje nie są wiążące, jednak ułatwią nam przygotowanie dla Państwa dokładnej wyceny.