loader

Weryfikacja tożsamości do kwalifikowanego podpisu elektronicznego za pomocą aplikacji mObywatel (mDowód)

Kwalifikowany Podpis Elektroniczny może zostać wystawiony na podstawie mDowodu Wystarczy aplikacja mObywatel w której znajduje się mDowód, czyli kopia dowodu osobistego

Pragniemy poinformować, że od 14.07.2023r. wprowadziliśmy możliwość weryfikacji tożsamości za pomocą aplikacji mObywatel w której znajduje się mDowód.

Zasada działania jest bardzo prosta. Subskrybent (klient) ubiegający się o Kwalifikowany Podpis Elektroniczny przekazuje swoje dane weryfikatorowi skanując QRCode lub przepisując kod na klawiaturze telefonu. Pomiędzy urządzeniami zostaną przekazane wszystkie niezbędne dane poza informacją  o organie wydającym dokument tożsamości. Aby uzyskać tę informację klient musi wejść w opcję „dane dokumentu”, następnie w polu dowód osobisty, kliknąć pokaż dane. W ten sposób wyświetlone dane należy okazać weryfikatorowi.

Zwracamy uwagę, że  mDowód znajdujący się w aplikacji mObywatel to kopia dowodu tożsamości o innym numerze identyfikacyjnym i serii.

Weryfikacja tożsamości za pomocą aplikacji mObywatel może się odbyć tylko przy bezpośrednim spotkaniu z naszym weryfikatorem. Gdzie wyrobić podpis elektroniczny? Można to zrobić np. w naszej siedzibie lub w opcji VIP z dojazdem do klienta,

Kwalifikowany Podpis Elektroniczny – Copyright ©2008-2023 Design & Developed by UniStyle.pl